Внаслідок постійних міграцій чисельність і питома вага українців постійно зростає. У краї проживало близько 30 тис. Визначити ж точну чисельність українського населення на кінець досліджуваного періоду досить важко. Дані щодо цієї групи населення доволі суперечливі. Защук вказував, що в цей період тут проживало 126 тис. Ці дані повторюються й молдавським дослідником В.
Вернадського про те, що наші знання розвиватимуться не з наук, а з проблем. У першій частині монографії розглядаються сучасні проблеми суспільної географії — її теоретичний та онтологічний об’єкти, предмет дослідження, внутрішня структура та зв’язки з іншими науками. Досліджуються система понять і категорій, в т.ч.
У першу чергу люди цікавлять її як робоча сила, використовувана на підприємствах і потребує робочих місцях. Але життя людей не зводиться тільки до матеріального виробництва. Інші сторони життя населення, його відтворення та розвиток, територіальна спільність людей і їх соціальні контакти вивчають демогеографія та соціальна ntu edu ua географія, а територіальні системи розселення — географія поселень, або геоекістіка. У багатьох країнах світу — Північної Америки, Західної Європи, Японії — загострилась екологічна ситуація, виникли регіони екологічної кризи, де якість середовища проживання не відповідала нормальним умовам функціонування живих організмів.
Така ситуація виникає, коли представники корінних етносів або, навпаки, діаспори почуваються скривдженими економічно, в політичному чи культурному відношенні. Нерідко міжетнічні конфлікти доповнюються і поглиблюються релігійними, міжконфесійними. Як найважливіша продуктивна сила людина вивчається географією господарства.